A közösségek is számíthatnak a város vezetésére

Az év első heteiben beindultak a sportközösségek is. A kézilabdázók már bajnoki mérkőzéseket is játszottak a tököli sportcsarnokban, illetve idegenben. A felnőttek mellett az utánpótlást jelentő fiatalok is mozgalmasan készülnek versenyeikre.

Gyakran hallani az utóbbi hónapokban, hogy a települések csak a kötelező feladataik ellátására, a legszükségesebb témák támogatására készítik költségvetéseiket. Mi is így teszünk, de fontos átcsoportosításokkal, szűkítésekkel, a szabadon választott, de a tököliek önazonosságát, büszkeségét, lelki összetartozását erősítő közösségek működését is segíteni tudjuk. A későbbiekben egyenként is bemutatom az együttműködés részleteit, összefoglaló indításként arról tudok beszámolni, hogy a történelmi egyházakat, nemzetiségeket, kulturális és sport közösségeket a tavalyi évhez hasonló rendszerben támogatjuk.

  1. A nagyobb közösségeket közvetlenül a költségvetésből segítjük, így jutnak pénzhez a német, szerb és a horvát nemzetiségek, a katolikus, református, görögkatolikus és a baptista egyházak közösségei, de a Városi Sportkör, a kick-boksz egyesület, a délszláv tánccsoport és a művészeti iskola is ebbe a körbe tartozik.
  2. A kisebb közösségek számára pályázatot írunk.
  3. Mindkét csoportba tartozók számára helyet, illetve helység biztosítási segítséget nyújtunk. Az iskolában működők számára bizonyos óraszámig ingyenes használatot tárgyaltunk le a Tankerületi Központtal. Azok számára, akiknek bérleti díjat számláznak az intézményeink a költségekkel azonos mértékű támogatást biztosítunk.

Nemrégiben számoltam be a Szárny-nyitogató Művészeti Iskola 6 mFt-os működési támogatásáról, ők ezen felül még 8 mFt-ot kapnak a helységbérleti költségeikre, amelyet befizetnek az adott intézménynél, így az az összeg visszakerül a költségvetésbe.

A Városi Sportkör kézilabda szakosztálya az egyetlen közösség, amely nem kap ilyen támogatást, sőt a Sportcsarnokban használt időpontjaikat TAO támogatásból kifizetik. A férfi és női szakosztály 8 csapata a költségvetésből 11 mFt-ot kap, úgy, hogy 8 mFt-ot bérleti díjként visszafizetnek. Különleges helyzet, hogy azt a magas szintet, amelyen csapataink szerepelnek, s azt a nagy létszámot, melyet az utánpótlás csapatok jelentenek 3 mFt-os városi támogatással érjük el. Nem lenne ez kivételes helyzet, ha a TAO támogatás nem működne. Köszönjük a támogatók segítségét, azok közreműködését, akik a kapcsolatokat létrehozták, s persze a Magyar Kézilabda Szövetségnek is a tököli kézilabda család számára biztosított lehetőséget. Nincs felszerelési gond, nincs utazási probléma, van viszont 200 mFt-os önkormányzati vagyongyarapodás a Magyar Kézilabda Szövetségtől kapott Sportcsarnok felújítási és szabadtéri műanyag pálya építési támogatásoknak köszönhetően.